Hawaii'de yaşamak | Hazal'ın gurbet hikayesi: "Herkesin hayali ona özeldir"Hawaii, şüphesiz Türkiye’den gidilecek en uzak yerlerden biri. Peki Pasifik Okyanusu’nun ortasında Hawaii Takımadaları’nın en büyüğü olan bu adada yaşam nasıl? Hawaii kültüründe bir Türkiyeli nasıl yaşar?

Hazal Kazancı, Türkiye’deki hayatını bırakıp, evlilik nedeniyle Hawaii’ye yerleşen bir isim. 4 yıldır orada yaşayan Hazal, Hawaii’de kendisine sade bir yaşam kurmuş. Eşi tekne kaptanı, o da özel şeflik yapıyor.

Türkiye’deyken bir müzik kanalında sunuculuğun yanı sıra müzisyenlik yapan Hazal, bu tutkusuna bir süre ara verse de artık müzik çalışmalarına Hawaii’de devam ediyor.

Kendisi “Maalesef kariyer planlamasında karışık gitmek zorunda kaldım. Çünkü ihtiyaçlarımı biraz daha öne koydum. Hayallerimle birlikte ihtiyaçlarımı harmanladığım zaman ortaya böyle bir şey çıktı.” diyor.

Hawaii’de yaşamın, birbirinden güzel gökkuşaklarının, sade ve yavaş tempolu günlerin, ilham veren her şeyin tadını çıkaran Hazal’ın gözünden Hawaii’yi izliyoruz.

source